בדרך לפאריס 2024? מיה לאופולד חולמת ובגדול

הג'ודוקא בת ה-21, המתאמנת במועדון מיטב עירוני רחובות והינה נצר לשושלת ג'ודו משפחתית ענפה בת 4 דורות, השלימה בחודש שעבר זכייה במדליית כסף באליפות סבב אירופאי בקרואטיה. בראיון מיוחד עמה היא אומרת: ''אעשה את הכל על מנת להגשים את החלום ולהגיע לאולימפיאדה''


תעשו הרבה כבוד לג'ודוקא הצעירה, מיה לאופולד, תושבת רחובות ומי שמסומנת אולי כתקווה הגדולה הבאה של הג'ודו הישראלי.

מיה (21) השלימה בחודש שעבר זכייה מרשימה במדליית כסף במסגרת אליפות סבב אירופאי שהתקיימה בזאגרב, קרואטיה. בדרך למקום על הפודיום, הצליחה מיה המתחרה בקטגוריית משקל עד 57 ק''ג, לגבור על יריבות מאוסטריה, הונגריה, פורטוגל והולנד (ניצחון מול אלופת אירופה המכהנת עד גיל 23), כשהיא נכנעת רק בקרב הגמר מול ג'ודוקא מפולין.

בראיון מיוחד עמה מספרת מיה נצר למשפחת הג'ודו המוכרת בישראל (אביה גבי הינו המנהל המקצועי של העמותה, בעוד דודה דני משמש כמאמן הישיר שלה) על תחילת הקריירה, ההשקעה הסיזיפית באימונים ועד לחלום הגדול לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים.


מיה, ספרי על ראשית הדרך שלך בג'ודו?

''המשפחה שלי כידוע חיה ונושמת ג'ודו לאורך הרבה שנים. כבר בגיל ממש צעיר הייתי מגיעה על מנת לראות את אבא ואת האחים שלי מתאמנים. בגיל 4.5 התנסיתי בפעם הראשונה, אבל מהר מאוד ההורים שלי הבינו שאני עדיין לא בנויה רגשית לעסוק בספורט תחרותי. חזרתי כעבור שנה ומאז הכל היסטוריה. בגיל 6 כבר התחריתי לראשונה ובגיל 10 כבר השתתפתי באליפויות ישראל ואפילו טסתי בפעם הראשונה למחנה אימונים בחו''ל (צרפת). הג'ודו בעצם היה ונותר ספורט שעיצב אותי ולו אני חייבת המון''.


איך נראית שגרת היום שלך?

''אני מתאמנת בממוצע פעמיים ביום, בוקר וערב, חוץ משבת. רוב האימונים מתקיימים במכון וינגייט, כשלעיתים אני גם מתאמנת במועדון הביתי ברחובות. מעבר לכך, אני משלבת תכניות אימוני כושר וטיפולי פיזיותרפיה שנועדו לחזק אותי מבחינה גופנית. עברתי לא מזמן גם שתי פציעות שהגבילו אותי, כולל אחת בכתף. אני בימים אלו חוזרת לכושר וכבר מחכה להזדמנות הבאה להתחרות.


מהו ג'ודו בשבילך?

''וואו. ג'ודו הוא המקום שבו אני יכולה לבטא את עצמי בצורה הטובה ביותר. על המזרן, אני יכולה בעצם לחשוף 'מאיה קצת אחרת' וזה גם מה שמקסים בעיניי. בנוסף, הג'ודו מצליח לשלב בתוכו אינספור אלמנטים ביחד וזהו לטעמי גם סוד קסם שלו – אגרסיביות ועדינות גם יחד, ביטחון עצמי, ערכים, חתירה לניצחון ועוד. יש בו פשוט הכל''.


מה השאיפות הלאה?

''החודש הייתה אמורה להיערך אליפות ישראל עד גיל 23, אבל לאור המצב הביטחוני היא נדחתה. אני בכל אופן ממשיכה לשמור על שגרת אימונים איכותית ככל הניתן, מנסה לחזק אלמנטים מסוימים, בתקווה שהתחרויות תתחדשנה במהרה''.אולימפיאדה היא לא מילה גסה?

''אולימפיאדה זה החלום הכי גדול של כל ספורטאי. אין ספק שאעשה את הכל על מנת להגשים את החלום הזה. השאיפה היא בהחלט לעבוד קשה ולעשות את הכל על מנת לייצג את ישראל בפאריס 2024''.

בסרטון: מיה לאופולד בקרב חצי הגמר מול היריבה ההולנדית21 צפיות0 תגובות