כדורגל נשים - יש להן את זה: הפועל מרמורק בליגת העל

עודכן: 6 ביוני 2021

עם השקעת משאבים כבירה הדומה לקבוצות מקצועניות בליגת הגברים, קהל אוהדים תומך ותשוקה גדולה להצלחות, הוכיחה העונה הפועל מרמורק כי היא שייכת לליגה של הגדולות. עונה פנטסטית ונטולת הפסדים הבטיחה לה לאחר למעלה מעשור העפלה לליגה הבכירה. יש כבוד !


הישג נפלא לקבוצת כדורגל הנשים של הפועל מרמורק, שהשלימה לאחרונה העפלה מרגשת לליגת העל. בתום עונה מאתגרת שכללה התמודדות עם משבר הקורונה ומבצע ''שומר החומות'', הוכיחו בנות מרמורק כי בעזרת נחישות, התמדה וכוח רצון, הרי ששום דבר לא יעצור אותן בדרך להשגת המטרה הנכספת – העפלה לליגה הבכירה.


לא מדובר רק בהישג ספורטיבי, אלא גם בהישג תודעתי העולה בקנה אחד עם ערכיה של עמותת הפועל מרמורק, אשר חרתה על דגלה לפני כשלוש שנים הקמה של קבוצת כדורגל נשים, מתוך שאיפה להפוך אותה לאימפריה בלתי מעורערת על המגרש ומחוצה לו.


וכך, בתום 18 מחזורים הצליחו בנות מרמורק לסיים את העונה כשהן ניצבות בפסגת הטבלה ומציגות מאזן יוצא דופן של 16 ניצחונות, 2 תוצאות תיקו וללא אף הפסד (כולל יחס שערים מדהים של 7:92). בנוסף, גם במפעל גביע המדינה רשמה מרמורק הופעה מכובדת, כאשר נעצרה בשלב רבע הגמר על ידי אס''א תל-אביב מליגת העל, לה הפסידה רק 1:0.


זוהי רק ההתחלה

עם כל הכבוד לעליית הליגה, למרמורק יש שאיפות גבוהות בהרבה, אליהן מתייחס בהרחבה יו''ר הקבוצה וחבר עמותת המועדון, תמיר חופי. ''אני לא חושב שיש עוד קבוצה בארץ שלקחה את כדורגל הנשים בצורה רצינית כפי שאנחנו עושים'', הוא מכריז. ''אנחנו משקיעים בכדורגל נשים באהבה גדולה תוך מתן הכבוד הראוי לו, הן מבחינת שכר השחקניות וכל התנאים מסביב על מנת לאפשר להן לנהל שגרה מקצוענית ככל הניתן. זה אומר צוות צילום מקצועי ששידר לאורך כל העונה את משחקי הבית בשידור ישיר בפייסבוק, צ'יפים שהוצמדו לגופיות של השחקניות וסיפקו מדדים גופניים לביצועי הכושר שלהן, צוות מקצועי רחב, תלבושות איכותיות וגם קהל אוהדים תומך, שהגיע בשיאו לכ-200 איש, על אף שנאלצנו לאורך כל העונה לנדוד למשחקים מחוץ לרחובות, בגלל שהמגרש עדיין אינו תקני מבחינת תאורה''.


ומה באשר לעונה הבאה? במרמורק כבר החלו לעבוד במטרה להתבסס כקבוצת צמרת גם בליגה הבכירה. ''המטרה היא להתברג בראשות הטבלה, ובמקביל לקדם קבוצה טובה ואטרקטיבית שתעשה כבוד לעיר וכן תשמש כמופת לענף כדורגל הנשים בארץ'', מוסיף חופי. ''אנחנו מתכננים לצאת הקיץ עם הקבוצה למחנה אימונים בבולגריה, משהו שאף קבוצה אחרת בליגת העל לנשים טרם עשתה עד היום. כמו כן נקים מחלקת ילדים ונערות, כאשר השאיפה היא שכבר בשנה הראשונה היא תכלול כ-50 ילדות ונערות צעירות. כל הצעדים הללו הם חלק מחזון ארוך שנים, שנועד להפוך את הפועל מרמורק לאימפריית כדורגל נשים בלתי מעורערת''.

שיר העלייה הרשמי – הפועל מרמורק

''יאללה מרמורק''


''אין ספק שמרמורק של השנה היא תופעה יוצאת דופן בכדורגל הנשים'', מספרת סהר ניסים, המשחקת בתפקיד הבלמת ונחשבת לאחת מהשחקניות הבכירות בקבוצה. ''זו קדנציה שנייה שלי כאן, אחרי ששיחקתי במרמורק לפני הרבה שנים. אני חייבת לומר שאני פשוט מאוהבת במקום הזה מכל הבחינות – כל השכונה כאן שעומדת על הרגליים ומרעיפה עלינו אהבה במגרש, בפייסבוק, בהודעות. ההנהלה שמחבקת אותנו ועוזרת לנו בכל בקשה, החיבור עם הבנות שהוא מדהים ובעיקר התשוקה הגדולה למשחק שנמצאת אצל כל אחת מאיתנו. הייתה עונה מדהימה, אבל השאיפות שלנו הן הרבה יותר גבוהות. מחכות בקוצר רוח כבר לשריקת הפתיחה של העונה הבאה, במטרה להוכיח שמרמורק על המפה''.


עובדה נוספת שהינה מקור גאווה לקבוצת הנשים של המועדון, נעוצה בערכי הערבות ההדדית והדו-קיום, אשר בימים אלו חשובים מאין כמוהם. במסגרת זו מציגה מרמורק שילוב של שלוש שחקניות מהמגזר, המהוות חלק בלתי נפרד מהמרקם הקבוצתי. אחת מהן היא ולאא חוסין, המשחקת בתפקיד הקשרית השמאלית, ומעידה מקרוב על הקבוצה שהפכה עבורה למשפחה. ''לפני שהגעתי למרמורק, בכלל לא תיארתי לעצמי שאשחק בליגה הלאומית, ובעיקר ברחובות לאור מרחק של שעתיים וחצי נסיעה מהבית שלי בצפון. בסופו של דבר הגעתי, לאחר שביקשו את עזרתי על מנת לעלות ליגה. בדיעבד זו הייתה החלטה נכונה, שכן זכיתי להיות בין הגורמים החשובים בהגשמת חלום העלייה''.


מי שעוד התפנה לסכם עונה מוצלחת במיוחד הוא המאמן, איציק פדלון, שהתקשה להסתיר את ההתרגשות: ''מהרגע שהגעתי לקבוצת הנשים הובהר לי שיש מטרה אחת – לעלות ליגה. בנינו סגל חזק ואיכותי שהוכיח את עצמו על המגרש ככל שחלפו המחזורים. הצלחנו לחבר סגל יוצא דופן של בנות שנראו פנטסטי על המגרש עם תצוגות כדורגל מרהיבות לעין. עבורי זו הייתה הפעם הראשונה בה אימנתי קבוצת נשים, והאמת היא שנהניתי מכל רגע. זה המקום להודות ליו''ר תמיר חופי, אדם מדהים משכמו ומעלה שנתן לי גב והאמין בי מתחילת הדרך. תודה גם למנהל הקבוצה היקר, אביתר אוזנה, שהיה ליד ימיני, ולמאמן הכושר, מרק אטינזון. ומילה נוספת לקהל המדהים של מרמורק, שהוא השחקן ה-12 במלוא מובן המילה. הם נסעו איתנו למגרשים בכל הארץ, בקור ובחום. האליפות הזו היא שלכם – יאללה מרמורק ! ''.


קליפ סיכום עונה


סגל הפועל מרמורק נשים – עונת המשחקים 2020/21

ליאור ברמן, ספיר זדה, נועה שמחי, תות כהן, נופר לודין, רומיה נהרי, שיראל מדר, לירז כהן, שוהם אלבז, סהר ניסים, גיל חבצלת, רותם אינקונין, עדי סופיר, לנא נג'ם, נרג'ס אלטורי, זואי מגן, ליאור נחום, סוזי ניגרקר, ולאא חסין, אוקסנה דניסוב.

צוות מקצועי: איציק פדלון (מאמן); מרק אטינזון (עוזר מאמן/מאמן כושר); משה והבה (מאמן שוערים); ליאור רוזנר (חובש); אלון (מעסה).23 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול